Gratulacje dla naszych pływaków, którzy w zeszłym tygodniu wygrali 1 miejsce w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu oraz awansowali do finału wojewódzkiego.
Bravo i trzymamy kciuki za finał
Gratulacje dla naszych pływaków, którzy w zeszłym tygodniu wygrali 1 miejsce w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu oraz awansowali do finału wojewódzkiego.
Bravo i trzymamy kciuki za finał
Pojedynek książek - zabawa biblioteczna w ramach MMBSZ
Zasady walki były proste. Bibliotekarze co tydzień wybierali książki i eksponujemy je na ringu. Obok książek znajdowały się pojemniki na głosowanie, do których uczniowie wrzucali serduszka, wybierając, która książka się im bardziej podobała.
Do pojedynku wybierane były książki z tego samego gatunku oraz przedziału wiekowego. Starano się, by tytuły książek były znane, aby jak najwięcej uczniów mogło zagłosować. Ci którzy nie czytali tych książek często byli zaciekawieni ich fabułą i pytali o możliwość wypożyczenia.
Wyniki:
1 pojedynek
2 pojedynek
3 pojedynek
4 pojedynek
5 pojedynek
W ramach współpracy z przedszkolem nr 19 w Tychach podczas MMBSZ bibliotekę szkolną odwiedziły dwie grupy przedszkolne – pięcio i sześciolatki. Bibliotekarze zorganizowali dla dzieci zajęcia czytelniczo-plastyczne. Było śpiewanie piosenek, teatrzyk Kamishibai, rysowanie i klejenie.
Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i obiecały, że przyjdą na kolejne.
Nasze uczennice powołane na Kadrę Śląska W najbliższy weekend siatkarki będą szlifować swoje umiejętności z najlepszymi w naszym województwie.
Gratulujemy:
W naszej szkole odbył się jeden z pierwszych pokazów z cyklu Żywa lekcja przyrody, zatytułowany ,,Świat motyli."
Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in.:
Dowiedziały się również jak duża jest różnorodność kolorów kształtów i zachowań Mogły zobaczyć i dotknąć kokon, gąsienicę i zobaczyć przepięknego motyla, który z natury pozbawiony jest głowyDużą atrakcją był fakt,że prowadzący posiadał przepiękne, żywe okazy motyli z różnych zakątków świata a przepiękny niebieski motyl z gatunku morpho zachwycił swym wyglądem
Kolejna Żywa lekcja przyrody to ,,Życie gadów" i wielu uczniów już nie może się doczekać
Okazuje się, że tak, a to wszystko dzięki niezwykłemu wydarzeniu jakim był Tydzień Zdrowia Psychicznego Jestem OK! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział zajęciach warsztatowych - poznawali tajniki oddziaływań emocji na nasze ciało, przygotowali zdrowe przekąski, obejrzeli film "W głowie się nie mieści 2". Dziękujemy za tę przygodę!
Trzymamy kciuki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22.10 w Rudzie Śląskiej
Sytuacja powodziowa na terenie naszego kraju pozbawiła domów wielu ludzi, którzy w jednej chwili stracili wszystko co materialne, ale również poczucie bezpieczeństwa. Solidaryzując się z poszkodowanymi Miasto Tychy wraz z Fundacją Wolne miejsce ruszyła z pomocą! TYCHY DLA POWODZIAN organizując zbiórkę dla potrzebujących. W naszej szkole zorganizowany został punkt zbiórki. Przyłączając się do powyższej zbiórki zebraliśmy ogrom darów dla powodzian, które zostały przekazane głównym organizatorom akcji. Udało się to dzięki naszej wspaniałej społeczności szkolnej, która po raz kolejny nie zawiodła. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i okazane dobre serce.
W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności uczniowie klasy 3b aktywnie włączyli się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, biorąc udział w warsztatach „Szkolna ulica”, organizowanego przez Urząd Miasta Tychy. Oprócz warsztatów tematycznych uczniowie mieli okazję do planowania bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni miejskiej. Wraz z prowadzącymi warsztaty udali się na krótką wycieczkę, gdzie mieli okazję zobaczyć nową strefę relaksu w Tychach.
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w projekcie czytelniczym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Dzień Głośnego Czytania z teatrzykiem kamishibai”.
Spotkania rozpoczęły się wspólnym śpiewaniem piosenki „Jeśli jesteś dziś szczęśliwy…”.
Dzieci poszczególnych klas kolejno wysłuchały i zobaczyły:
Dodatkowo uczniowie wykonali piękne prace plastyczne związane z czytanymi tekstami techniką płaskiego origami.
W Lublinie na pływalni Aqua Lublin 05.10.2024r. odbyły się pierwsze eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2024/2025
Nasza zawodniczka Julia wywalczyła 3 medale:
Ogromne gratulacje dla Julii i rodziców.
W piątek 27.09.2024r w Szkole Podstawowej nr 24 odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Mistrzostwach Szachowych. W zawodach wzięło udział 96 uczniów z tyskich Szkół Podstawowych.
W Igrzyskach Dzieci ( klasy 4-6) drużyna z SSP 19 uplasowała się na miejscu
Gratulujemy
GODZINA 9.00
klasy 1 spotkanie uczniów i rodziców z dyrekcją szkoły i nauczycielami na sali gimnastycznej, a później z wychowawcą w klasie:
1a – sala nr 5
1b – sala nr 6
1c – sala nr 3
GODZINA 11.00
klasy 4 spotkanie uczniów i rodziców z dyrekcją szkoły i nauczycielami na sali gimnastycznej, a później z wychowawcą w klasie:
4a – sala nr 27
4b – sala nr 11
4c – sala nr 10
4d – sala nr 25
klasy 2 i 3 spotkanie z wychowawcą w klasie:
2a – sala nr 1
2b – sala nr 8
2c – sala nr 4
3a – sala nr 6
3b – sala nr 5
3c – sala nr 3
GODZINA 12.00
klasy od 5 do 8 spotkanie z wychowawcą w klasie:
5a – sala nr 9
5b – sala nr 19
5c – sala nr 10
5d – sala nr 11
6a – sala nr 16
6b – sala nr 22
6c – sala nr 14
6d – sala nr 27
7a – sala nr 12
7b – sala nr 24
7c – sala nr 15
7d – sala nr 21
8a – sala nr 23
8b – sala nr 13
8c – sala nr 17
8d – sala nr 25
Konferencja Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2024r. (piątek) o godzinie 10.00
w sali nr 21.
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.
Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 21 czerwca wedłu harmonogramu:
Blok rysunkowy z kolorowymi i białymi kartkami
Blok techniczny z kolorowymi białymi kartkami
Papiery kolorowe
Plastelina
Farby plakatowe
Farby akwarelowe
Pędzle różnej grubości
Wyposażony piórnik:
Ołówki, gumka, temperówka, klej (najlepiej w sztyfcie ), kredki ołówkowe, linijka, nożyczki
Pozostałe wymagania dotyczące wyprawki będą ustalone na pierwszym zebraniu z rodzicami w poszczególnych klasach.
Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b Maciej Posz znalazł się wśród laureatów ogólnopolskigo konkursu: "Wielki test o bitwie pod Monte Cassino", zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Maciek zdobył I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy!
Chłopcy z klas koszykarskich 8b i 7b najlepsi na Śląsku.
W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywanym na hali w Sosnowcu okazali się bezkonkurencyjni. W meczu półfinałowym po walce pokonali drużynę SP53 z Częstochowy 46:34.
W meczu o złoto od pierwszych minut narzuciliśmy twarde warunki w obronie i odskoczyliśmy rywalom z SP1 z Lublińca 15:3 po pierwszej kwarcie. W kolejnych tylko powiększaliśmy naszą przewagę i ostatecznie wygraliśmy 54:29.
Tym samym jesteśmy najlepszą szkołą podstawową na Śląsku w koszykówce chłopców.
Gratulacje dla całej trenującej ekipy, a dziś naszą szkołę reprezentowali:
Chmielak Michał
Chrząstek Igor
Ciszewski Filip
Feliksiak Bartek
Klekowski Tytus
Majcherowicz Szymon
Matczak Dominik
Mazur Kacper
Musiolik Łukasz
Nowicki Bruno
Słonina Wojciech
Szymura Kajetan
Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu należy do nas. Wracamy z Dąbrowy Górniczej z dwoma pucharami. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy
Drużyna dziewcząt: Karolina Olszewska, Milena Brożek, Amelia Goralska, Vanessa Wosztal, Dominika Kapała, Nikola Szczepanek, Milena Jastrzębska , Amelia Kapica.
Drużyna chłopców : Paweł Fafara, Paweł Radek, Bartosz Księżarczyk, Antoni Otlewski, Kacper Mol, Olaf Skladan, Mateusz Kochan, Mikołaj Kosowski.
Powered by aSc EduPage